Дельта -функція, δ-функція, функція Дірака — це узагальнена функція, формально визначається як неперервнийлінійний функціонал у просторі диференційовних функцій. δ-функція не є функцією в класичному розумінні.
Введена англійським фізиком Діраком. Дозволяє записати просторову густину фізичної величини (маса, електричний заряд, інтенсивність джерела тепла, сили тощо) зосередженою або прикладеною в одній точці. Наприклад, густина точкової маси m, що знаходиться в точці , евклідового простору , записується за допомогою δ-функції у вигляді .
Одномірна функція Дірака
Функція Хевісайда, H, — це розривна функція дійсної змінної значення якої рівне 0 для від'ємних значень аргумента і рівне 1 для додатніх значень аргумента. В більшості випадків значення функції в точці нуль H(0) не є важливим. Функція названа на честь англійського математика Олівера Хевісайда і широко використовується в теорії керування і обробці сигналів. В теорії ймовірностіфункція Хевісайда з 'H(0)=1 є функцією розподілу випадкової змінної, що майже напевно рівна нулю.
Функція Хевісайда є первісною дельта-функції Дірака і можна записати.
В даній рівності зміст інтегрального виразу залежить від концепції узагальнених функцій, що використовується і рівність може не справджуватися в нулі.
Функция , определенная так:,
называется единичной функцией Хевисайда и обозначается через . График этой функции изображен на рис.1.3.
Миттєве прискорення[ред. • ред. код]
двомірна функція Дірака
Означення[ред. • ред. код]
δ-функція визначається формальним співвідношенням
для будь-якої неперервної функції .
Властивості[ред. • ред. код]
Для дельта-функції однієї змінної справедливі такі рівняння:
- .
- .
- .
- , де — нулі функції .
Інтегральне представлення[ред. • ред. код]
У багатьох випадках зручним виявляється таке представлення дельта-функції:
Розглянемо інтеграл
- , (1)
який можна інтерпретувати як границю
- . (2)
- . (3)
Як наслідок з (3) для будь-якого справедлива рівність:
- . (4)
Можна показати, що при необмеженому зростанні виявляються правильними всі властивості дельта-функції і функція (2) прямує до ; це дозволяє зробити висновок, що:
- .
Похідна дельта-функції[ред. • ред. код]
Фундаментальний вираз, що описує похідну дельта-функції :
- .
Підставивши , одержимо вираз:
- .
Після перетворення маємо:
- .
Оскільки , одержуємо остаточний вираз
- .
У загальному вигляді вираз похідної дельта-функції записується так:
- .
Для довільної дельта-функції справджуються наступні тотожності:
- ;
- ;
- .
Мојот Сведоштво Здраво на сите. Овде сум за да сведочам како го добив мојот заем од г-дин Бенџамин, откако аплицирав неколку пати од разни заемодавачи кои ветија дека ќе им помогнат, но тие никогаш не ми го дадоа заемот. Додека мојот пријател не ме запозна со г-дин Бенџамин Ли вети дека ќе ми помогне и навистина направи како што вети без никаков облик на задоцнување. Никогаш не мислев дека има уште сигурни заемодаватели додека не се сретнам со г-дин Бенџамин Ли, кој навистина помогна со заемот и ми го смени верувањето. Не знам дали на некој начин имате потреба од оригинален и итен заем, слободно контактирајте го господинот Бенџамин преку WhatsApp 1-989-394-3740 и неговата е-пошта: Lfdsloans@outlook.com ви благодарам.
ВідповістиВидалити